Czego nie powinno się robić w samolocie?

Czego nie powinno się robić w samolocie?

Lot samolotem może być stresujący. Nawet najbardziej doświadczeni podróżnicy mogą doświadczyć tremy przed startem. Ale dzięki przygotowaniu i odpowiedniemu nastawieniu, nie ma powodu, aby Twój następny lot był tak stresujący, jak wtedy, gdy utknąłeś w windzie podczas przerwy w dostawie prądu w szkole. Linie lotnicze mają ścisłe zasady i przepisy, których pasażerowie muszą przestrzegać przed wejściem na pokład samolotu. Chociaż zasady te mają na celu zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa.

Nie siadaj od razu na swoim miejscu

Jeśli siedzisz w środku samolotu, najlepsze miejsca są na końcach. Środkowe fotele są najgorsze, zwłaszcza jeśli siedzisz obok kogoś, kogo nie znasz. Aby uniknąć siedzenia na środkowym miejscu, usiądź jak najbliżej przodu samolotu, a następnie swobodnie przejdź do tyłu kilka minut przed tym, jak stewardesa poprosi pasażerów o zajęcie miejsc. Po zajęciu miejsca pamiętaj, że ludzie wokół ciebie odbywają ten sam lot co ty. Unikaj głośnych rozmów, słuchania muzyki przez słuchawki i poruszania się po kabinie.

Nie noś więcej niż jednej torby

Nikt nie lubi czekać przy odbiorze bagażu, ale jeśli masz zbyt dużo bagażu, czeka Cię długie oczekiwanie. Linie lotnicze mają zasady dotyczące tego, ile bagażu można wnieść do samolotu, ale musisz również wziąć pod uwagę, czy podróżujesz z dużą grupą. Jeśli lecisz z grupą i każda osoba ma jedną lub dwie sztuki bagażu, może to zająć większość taśmy przy odbiorze bagażu. Jeśli jesteś sam i chcesz przynieść jedną dużą walizkę i plecak, spróbuj zostawić plecak w domu.

Nie opieraj się o okno

Siedzenie przy oknie to jeden z największych atutów latania. Otrzymujesz oszałamiający widok podczas podziwiania nieba. Jednak kiedy opierasz się o okno, możesz potencjalnie złamać uszczelkę na oknie, co może spowodować utratę ciśnienia w kabinie. Jeśli uszczelka wokół okna zostanie naruszona, kabina może stracić ciśnienie, co może być niebezpieczne dla pasażerów samolotu. Może to spowodować, że maski tlenowe spadną z nad głowy i spowodują niedobór tlenu.

Nie zapominaj o higienie i wygodzie

Nawet jeśli czujesz się nieco gorzej, obfite pocenie się lub narażanie wszystkich innych osób w samolocie na kontakt z zarazkami nigdy nie jest w porządku. Nie możesz kontrolować, jak się czujesz lub jak pachniesz, ale możesz kontrolować produkty, których używasz. Pomiń pachnące dezodoranty i wody kolońskie. Zamiast tego używaj antyperspirantu bez aluminium, miętówek do oddechu i bezzapachowych produktów, w tym szamponu i odżywki. Choć możesz mieć wrażenie, że jesteś zbyt ostrożny, nie chcesz być nieuprzejmy, powodując u innych pasażerów kaszel lub zgrzytanie zębami z powodu dyskomfortu.

Nie panikuj, gdy wejście na pokład trwa dłużej niż zwykle

Jeśli jesteś niespokojny o boarding i chcesz dostać się do swojego miejsca tak szybko, jak to możliwe, prawdopodobnie będziesz jednym z pierwszych pasażerów, którzy wejdą do samolotu. Jeśli poczekasz, aż wszyscy wejdą na pokład, masz większe szanse na uzyskanie żądanego miejsca i trochę więcej miejsca w koszu nad głową.

Wejście na pokład samolotu może być stresującym doświadczeniem. Łatwo jest czuć się przytłoczonym tak wieloma osobami na małej przestrzeni, więc te wskazówki mogą pomóc uczynić to doświadczenie przyjemniejszym dla wszystkich. Stosując się do tych wskazówek, będziesz czuć się bardziej przygotowany i mniej niespokojny przed lataniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *